See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kompletterande huvudstudie
Beskrivning: Länsstyrelsen erbjuder intresserade leverantörer att lämna anbud på en miljöteknisk undersökning i form av en kompletterande huvudstudie för Tjärfabrik Grötingen, Bräcke kommun, Projektet finansieras av statligt bidrag. Arbetet omfattar kompletterande provtagning samt revidering av riskbedömning, platsspecifika riktvärden, åtgärdsutredning, riskvärdering och projekteringsdirektiv. Projektet planeras pågå under två (2) år, 2025-2026.
Intern identifierare: 577-3912-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000