Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI avseende glasscanner
Referensnummer: MT 2023-0095 / 23RS5960
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Örebro län har beslutat att undersöka vad marknaden har för information att ge inför en planerad upphandling av en glasscanner. Se bifogat underlag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Region Örebro län har beslutat att undersöka vad marknaden har för information att ge inför en planerad upphandling av en glasscanner.