654153-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tjänster för drift av anläggning – Service, reparation och reservdelar vätskekylaggregat
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelService, reparation och reservdelar vätskekylaggregat
BeskrivningUppdraget avser service och reparation samt reservdelar till vätskekylaggregat samt kylaggregat inom ESEMs affärsområde Energi på kraftvärmeverket samt gasreningen på Ekeby reningsverk. I uppdraget ingår service, kontroll och erforderligt underhåll av kylaggregat enligt tillverkares rekommendationer eller enligt överenskommelse med beställare.
Intern identifierareUH 25-19
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79993100 Tjänster för drift av anläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 24961000 Kylarvätskor, 31141000 Vattenkylare, 31161200 Gaskylningssystem, 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 42530000 Delar till kyl- och frysutrustning samt värmepumpar, 79993000 Tjänster för servicesystem och drift av anläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000