654193-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Läkemedel – Läkemedel Uppsamling 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLäkemedel Uppsamling 2025
BeskrivningLäkemedel inom ATC-koder A11DA01 (injektioner), C02AC01 (injektioner), C03CA01 (injektioner), C07AB02 (tabletter och injektioner), C07AG01 (injektioner), N02AB03 (plåster och sublinguala tabletter), N02BE01 (tabletter).
Intern identifierareRB2024-0502
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningLäkemedel enligt ovan – inom ATC-koder A11DA01 (injektioner), C02AC01 (injektioner), C03CA01 (injektioner), C07AB02 (tabletter och injektioner), C07AG01 (injektioner), N02AB03 (plåster och sublinguala tabletter), N02BE01 (tabletter).
Intern identifierareLäkemedel Uppsamling 2025