Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Glasögon och synundersökning
Referensnummer: KSN-2021-03615
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33734000 Glasögon
II.1.4.
Kort beskrivning
Successiva avrop av glasögon och synundersökningar. Syftet är att tillgodose beställarens anställda med möjlighet till synundersökning samt inköp av glasögon.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85160000 Optikertjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen