65423-2019 - ResultatSverige-Sollentuna: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hållbarhetskonsult
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar en ca 30 %-ig tjänst som Hållbarhetskonsult för Väsjö-projektet. Arbetsbelastningen kan fluktuera kraftigt under kontraktstiden vilket innebär att vissa veckor kan behovet endast vara ett par timmar i veckan medan andra veckor är behovet uppe i ca trettio timmar. Arbetet baseras på ATR:er.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen