654280-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Elektricitet – Leverans av elenergi
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Leverans av elenergi
Beskrivning: Upphandlingen avser leverans av elenergi med tillhörande tjänster till Kungsbacka kommun.
Intern identifierare: 2026-00115
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09310000 Elektricitet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandlingen avser leverans av elenergi till inklusive tillhörande tjänster.
Intern identifierare: 1893879-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del (1)
Beskrivning: Upphandlingen avser leverans av elenergi samt tillhörande tjänster.
Intern identifierare: 1893882-1