Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bioreaktorer
Referensnummer: 21/104
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
This procurement is limited to the delivery and installation of a pilot facility for fermentation.
The equipment will be placed in a new pilot hall with a 185 m2 area dedicated for bioreactors. The final facility will include bioreactor systems from 1- 10 000 liters. This first procurement includes bioreactor systems from 100-10 000 liters (see list of items).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen