Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Påsar och påshållare för matavfallshantering
Referensnummer: 22149
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18930000 Säckar och påsar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Påsar och påshållare för matavfallshantering
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18930000 Säckar och påsar, 39234000 Kompostbehållare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget omfattar:
Matavfallspåsar av papper i storlekar 9 liter, 22 liter och 45 liter Påshållare avsedda för matavfallsutsortering anpassade 9-literspåsarPåshållare avsedda för matavfallsutsortering anpassade för 22-literspåsarInsatssäckar till 140 literskärl