Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
LSS-Boende för Eslövs kommun
Referensnummer: SOT.2023.0163
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar hyra av LSS-Boende för Eslövs kommun.
Samtliga krav och förutsättningar framgår av upphandlingsdokumentet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 15 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45211341 Byggnation av lägenheter, 70210000 Uthyrning eller leasing av bostäder, 70311000 Uthyrning eller försäljning av bostadshus, 70331000 Tjänster för bostadshus
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen