654418-2021 - ÄndringSverige-Ängelholm: Social omsorg med inkvartering
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av särskilt boende, Karlslund
Referensnummer: KS 2021/342
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar driften av ett särskilt boende - Karlslund. På Karlslund finns 40 permanenta vårdboendeplatser. Ängelholms kommun är huvudman för de tjänster som omfattas av denna driftentreprenad.