2. Förfarande
Förfarande
Titel: Behandling av avfall
Beskrivning: Uppdraget omfattar sortering av kärlavfall i två fraktioner; matavfall till rötning och restavfall till förbränning. Uppdraget omfattar även behandling mat- och restavfall som samlats in i separata behållare. Vidare inkluderas också förbränning av hushållens grovavfall, verksamhetsavfall och tryckimpregnerat virke.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90513000 Hantering av ofarligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112245:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90514000 Återvinning av avfall