Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mjukpapper, säckar, påsar, plast-och engångsartiklar, städkemikalier och städmaterial m.m.
Referensnummer: UH-23-40090
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39800000 Rengörings- och polermedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Håbo kommun upphandlar en (1) Leverantör för två (2) anbudsområden:
Anbudsområde 1; Papper, plast och engångsmaterial omfattar mjukpapper, plastpåsar, säckar och plast och engångsartiklar m.m.
Anbudsområde 2; Städkemikalier och material omfattar städkemikalier och städmaterial.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 14 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 2
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18930000 Säckar och påsar, 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 33741000 Handvårdsprodukter, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 39800000 Rengörings- och polermedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2