See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Böcker och TV-spel
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att erbjuda ett ramavtal som ger ett brett och kvalitativt utbud av litteratur. Ramavtalet vänder sig till bland annat folkbibliotek, skolbibliotek och andra verksamheter hos avropsberättigade upphandlande myndigheter som köper in böcker.
Intern identifierare: KS 2024/00356
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 22113000 Biblioteksböcker
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Böcker och TV-spel
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Böcker med eller utan biblioteksutrustning
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: TV-spel
Beskrivning: TV-spel
Huvudklassificering (cpv): 37532000 Videospel