2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transport, behandling och slutligt omhändertagande av farligt avfall
Beskrivning: Upphandlingen avser transport, behandling och slutligt omhändertagande av farligt avfall från ÅVC Bromölla Kommun och Kristianstad Renhållnings AB.
Intern identifierare: 2022/901
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Transport, behandling och slutligt omhändertagande av farligt avfall