Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster Audionomer
Referensnummer: RS 2023/1797
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gävleborg har för avsikt att teckna avtal med fem (5) Leverantörer för leverans av Bemanningstjänster Audionomer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79624000 Förmedling av vårdpersonal, 85121200 Medicinska specialisttjänster, 85121240 Öron-, näs- och halssjukvård eller hörselvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen