654576-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Yrkesrehabilitering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Estetisk verksamhet med arbetsträning för unga med psykisk funktionsnedsättning (förhandsannons)
Referensnummer: OSN-2021-00357
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85312510 Yrkesrehabilitering
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta är en förhandsannons för en kommande upphandling. Uppdraget omfattar estetisk verksamhet med arbetsträning för unga med psykisk funktionsnedsättning som ska omfatta inslag av konstnärligt skapande i bild och i olika material, film, foto, musik, rörelse, gestaltning samt skrivande. I uppdraget ingår även arbetsträning och praktik som ett led ut mot arbetsmarknaden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen