Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vårdboendeplatser
Referensnummer: 2021.245.081 VON
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunens syfte med upphandlingen är att öka tillgången på vårdboendeplaster samt stimulera valfriheten och skapa större mångfald bland vårdboendeplatser, genom att öppna upp för alternativa driftsformer med olika inriktning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85100000 Hälsovårdstjänster, 85310000 Socialt arbete, 85311100 Äldreomsorg, 85311200 Social omsorg för handikappade
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen