654604-2022 - ResultatSverige-Falun: Presenter och priser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gåvokort
Referensnummer: RS 2022/1418
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18530000 Presenter och priser
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Dalarna välkomnar leverantörer att lämna anbud på ett ramavtal för leverans av gåvokort till regionens ca 9 000 anställda.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18530000 Presenter och priser, 30163000 Betalkort
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Takvolymen är baserad på föregående års statistik och uppgår för hela avtalstiden till 9 200 000kr, då förutsatt att optionstiden nyttjas.