Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Arbetsgivar- och intresseorganisation
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hälso- och sjukvårdsbarometern 2023 - 2026
Referensnummer: 22/87
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79311000 Undersökningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser genomförande av Hälso- och sjukvårdsbarometern under åren 2023–2026. Undersökningen genomförs årligen uppdelat på två insamlingsperioder (vår och höst) för respektive region och samlat nationellt gemensamt. SKR och landets 21 regioner är beställare på avtalet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79311100 Utformning av undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar, 79320000 Opinionsundersökningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen