2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förbruknings & förvaringsprodukter
Beskrivning: Förbruknings- och Förvaringsprodukter. Innehåller bland annat följande typer av produkter: - Hygienpapper, servetter samt engångs serveringsmaterial mm - Engångsmaterial för sjukvård exempelvis rondskålar, sprutfat, cellstoff, mm - Emballagematerial - Påsar och säckar - Torkdukar och absorbenter för sjukvård - Medicinbägare - Engångsmaterial för restaurang/storkök exempelvis matfolie, mikroformar mm
Intern identifierare: RS 2025-00710
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 18930000 Säckar och påsar, 19520000 Plastprodukter, 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 22993400 Wellpapp, 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33700000 Hygienartiklar, 33720000 Rakhyvlar och manikyr- eller pedikyrset, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 33761000 Toalettpapper, 33762000 Pappersnäsdukar, 33763000 Pappershanddukar, 33764000 Pappersservetter, 33770000 Sanitetspapper, 33772000 Förbrukningsvaror av papper, 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering, 39222000 Produkter för catering, 39222100 Engångsartiklar för catering, 39512300 Madrassöverdrag, 39514500 Tvättlappar, 39541130 Snöre
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000