654740-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning – Högflödesutrustning och värmebefuktare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHögflödesutrustning och värmebefuktare
BeskrivningUpphandling av högflödesutrustning och värmebefuktare inkl andra tillbehör och förbrukningsprodukter.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelHögflödesutrustning
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115217:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33157000 Utrustning för gasbehandling och annan andningsstödjande utrustning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelVärmebefuktare
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115217:Lot:2