Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hittegods 2022
Referensnummer: 1-1055-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser hantering av hittegods för Göteborg (buss, spårvagn och färjor). Området inkluderar även trafik i Mölndal och Partille kommun. Hittegodsuppdraget omfattar hittegodshantering, personal, lokaler, hämtning och transport av tillvaratagna föremål från angivna platser till hittegodsexpeditionen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 63110000 Godshantering, 63121000 Lagring och hämtning, 79993100 Tjänster för drift av anläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen