654837-2023 - ResultatSverige-Borås: Servrar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Servrar viritualisering och storage
Referensnummer: 23/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48820000 Servrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen består av två delar avseende Ceph nodes och Openstack Nova nodes.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32420000 Nätutrustning, 48800000 Informationssystem och servrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen