Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
UPPHANDLING FRISKVÅRDSTJÄNSTER RAMAVTAL, GÄLLIVARE KOMMUN
Referensnummer: KS/2023:1008
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98330000 Tjänster för fysiskt välbefinnande
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar friskvårdstjänster för medarbetare i Gällivare kommun och Matlaget i Gällivare AB som ska bedrivas i lokal som anbudsgivaren tillhandahåller i tätorten. För Gällivare kommuns anställda tecknas avtal angående friskvårdstjänster som en del av kommunens satsningar för att behålla personal långtidsfrisk och att skapa förutsättningar för attraktiva och hälsofrämjande arbetsplatser.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85147000 Företagshälsovård, 98336000 Träning, workout eller aerobics
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen