See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Webbutik för små livsmedelsinköp
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för inköp i webbutik för små livsmedelsinköp från Leverantör som tillhandahåller ett heltäckande sortiment av både konventionella och ekologiska livsmedel i konsumentförpackning inom varugrupperna färskvaror, djupfryst och kolonialvaror. Avtalet omfattar även möjlighet för Beställaren att göra kompletteringsköp inom livsmedel.
Intern identifierare: 2024-O001461
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
Ytterligare klassificering (cpv): 03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 15500000 Mejeriprodukter, 15800000 Diverse livsmedel, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 55521100 Hemkörning av mat
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa föreskrifter - Över tröskelvärde (1)
Beskrivning: Se förfrågningsunderlaget för kompletterande information.
Intern identifierare: 2024-O001461-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kravspecifikation
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för inköp i webbutik för små livsmedelsinköp från Leverantör som tillhandahåller ett heltäckande sortiment av både konventionella och ekologiska livsmedel i konsumentförpackning inom varugrupperna färskvaror, djupfryst och kolonialvaror. Avtalets omfattning utgörs av inköp av livsmedel i konsumentförpackning. Avtalet omfattar även möjlighet för Beställaren att göra kompletteringsköp inom livsmedel. Se förfrågningsunderlaget för mer information.
Intern identifierare: 2024-O001461-1