654914-2024 - Resultat
Sverige – Medicinska specialisttjänster – MR Gynekologi Obstetrik Kompletterande upphandling
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMR Gynekologi Obstetrik Kompletterande upphandling
BeskrivningLöf regionernas ömsesidiga försäkringsbolag (Löf) inbjuder er att lämna anbud på tjänsten Medicinska rådgivare inom området Gynekologi Obstetrik, enligt de krav som anges i detta upphandlingsdokument med tillhörande bilagor. Denna upphandling är en kompletterande upphandling för den leveranskapacitet som saknas. Löfs behov av medicinsk rådgivning inom området uppskattas till 200 utlåtanden det första avtalsåret. Den ovan angivna avtalsvolymen innebär en uppskattad volym. Det verkliga utfallet kan bli såväl högre som lägre och några garanterade volymer lämnas inte.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85121200 Medicinska specialisttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGynekologi allmän
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98558:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 66515000 Skadeförsäkringar, 66516000 Ansvarsförsäkringar