Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Meddelande om förhandsinsyn avseende service- och support till Heroma
Referensnummer: 21RS12137
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Service- och support av systemet Heroma
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72250000 System- och stödtjänster, 72261000 Stödtjänster för programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalet avser service- och support av Region Örebro läns löne- och personaladministrativa system Heroma.