Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård
Referensnummer: UH-2023-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar lokalvåd och tillsyn av gemensamma utrymmen i Beställarens fastighetsbestånd, så som trapphus, hissar, korridorer och toaletter, samt städning av kontors- och personalutrymmen med tillhörande utrymmen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Art: Lokalvård
Omfattning: Enligt avtal
Mängd: Enligt avtal