2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Tekniska Konsulter UBH-UBKF 2024
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för avrop av tekniska konsulttjänster inom Delområden Arkitekter, Brandkonsulter, Byggadministrationskonsulter, Fukt- och saneringskonsulter, Konstruktörer, VVS-konsulter, El-konsulter, Hiss-konsulter, och Miljökonsulter.
Intern identifierare: UBKF-2024-MaIg-0245
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000