Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DE15300 Stomentreprenad Örtuglandet 1 Bromma Stockholm
Referensnummer: 2022-2838
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar tillverkning samt montage av bärande stomme av betong och stål för 6 st punkthus med 4 respektive 6 våningar om totalt 96 hyreslägenheter samt garagebjälklag på gård.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 70 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen