65519-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggvaror och Trädgård
Referensnummer: 19MB1602
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose Stockholm Vatten och Avfalls behov av byggvaror och Trädgård.
Krav på transporter
Leveransklausul
Leverans ska ske enligt DDP, Incoterms 2020 (inklusive emballage kostnad) till anvisade leveransadresser enligt avsnitt 6.13Chauffören/transportören ska kunna lossa godset med truck vilken tillhandahålls av SVOA om lagerpersonalen är upptagna vid leveranstillfället (gäller endast Ulvsundalagret).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
16160000 Diverse trädgårdsutrustning, 44111500 Isolatorer och isolationsarmatur, 44114000 Betong, 44191000 Diverse byggmaterial av trä, 44221000 Fönster, dörrar och liknande föremål, 44221100 Fönster, 44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar, 44523300 Beslag, 44810000 Färger, 44812400 Material för målning och tapetsering, 44921100 Gips
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Syftet med upphandlingen är att tillgodose Stockholm Vatten och Avfalls behov av byggvaror och Trädgårdsutrustning.