Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produktion av webbutbildning
Referensnummer: 3.2.1-2018-2129
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkommen att lämna anbud i upphandling av ramavtal för produktion av webbutbildning. Med tjänsten produktion av webbutbildning (hela eller delar) avses ett helhetsåtagande, med ansvar från beställning till levererad produkt samt revidering av webbutbildning. Med revidering avses här revidering av befintlig utbildning, men med samma krav på arbetsprocess och kvalitet som vid fullständig produktion av webbutbildning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72262000 Utveckling av programvara, 72267000 Underhåll och reparation av programvara, 72267100 Underhåll av IT-programvara, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen