2. Förfarande
Förfarande
Titel: Automatisk komponentberedning
Beskrivning: Upphandling av sammanlagt fyra instrument med tillhörande förbrukningsartiklar. Upphandlingen utförs tillsammans med Region Dalarna och varje region ska ha två instrument vardera.
Intern identifierare: IN-IN25-0125
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33194200 Utrustning för transfusion, 33194210 Utrustning för blodtransfusion, 33194220 Artiklar för blodtransfusion
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000