655323-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Lidingö: Presenter och priser
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Presentkort
Referensnummer: UH-2023-192
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18530000 Presenter och priser
II.1.4.
Kort beskrivning
Lidingö Stad , stadsledningskontoret, har fått i uppdrag att upphandla ramavtal avseende presentkort till Lidingö stad (staden).
Syftet med upphandlingen är att tillgodose stadens behov av presentkort genom tydlig information, enkla beställnings- och betalningsrutiner samt till prisvärd kvalitet.
Målet är att få ett ramavtal med flera leverantörer som använder väl utvecklade rutiner och erbjuder konkurrensmässiga priser även för sådana varor som inte har prissatts i anbudet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Fysiska presentkort
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inköpsvolymen uppskattas till 2 500 000 SEK och kommer inte överstiga 3 000 000 SEK exklusive moms (takvolym) för hela avtalstiden. Detta är endast en uppskattning och staden utlovar ingen garanterad volym, avrop kommer att ske efter behov.
Avtalstiden är två år med rätt för staden att förlänga avtalet på oförändrade villkor upp till 24 månader. Staden önskar avtalsstart snarast.
Avtalet förlängs med automatik om staden inte angett annat.
Digitala presentkort
Del nr: 2