See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elevresor under skoltid
Beskrivning: Strängnäs kommun bjuder in att lämna anbud avseende elevresor under skoltid, primärt för badresor mellan skolor och kommunens badhus.
Intern identifierare: BUN/2025:184
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Ytterligare klassificering (cpv): 60172000 Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000