65536-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färdtjänst.
Referensnummer: UH-2017-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
75000000 Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Handläggare och arbetsledare gällande färdtjänst.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen