See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: MR Infektion Kompletterande upphandling
Beskrivning: Löf regionernas ömsesidiga försäkringsbolag (Löf) inbjuder er att lämna anbud på tjänsten Medicinska rådgivare inom området Infektion, enligt de krav som anges i detta upphandlingsdokument med tillhörande bilagor. Denna upphandling är en kompletterande upphandling för den leveranskapacitet som saknas. Löfs behov av medicinsk rådgivning inom området uppskattas till 200 utlåtanden det första avtalsåret. Den ovan angivna avtalsvolymen innebär en uppskattad volym. Det verkliga utfallet kan bli såväl högre som lägre och några garanterade volymer lämnas inte.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85121200 Medicinska specialisttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97923:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 66515000 Skadeförsäkringar, 66516000 Ansvarsförsäkringar