Konsulten har till syfte att medverka som beställarstöd i det strategiska arbetet tillsammans med byggprojektledare, installationsprojektledare, controller och projektchef. Vidare ska konsulten säkerställa beställarens behov av produktionskalkyl under byggproduktionen vid totalentreprenad i samverkan av Vård- och servicebyggnad.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71315210 Rådgivning i samband med byggnadsteknik, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen