65548-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Ramavtal Utbildning och övning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Utbildning och övning
BeskrivningRamavtal omfattande produkter relaterade till Utbildnings- och övningsmateriel.
Intern identifierare23FMVU11184
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 35112100 Livräddningsdockor, 39162200 Hjälpmedel och apparater för undervisning, 80320000 Medicinsk utbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal Utbildning och övning