Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 45233141 Väghållning
Leveransplats
Del av land (NUTS): Jämtlands län (SE322)
Land: Sverige
Kompletterande information: Samtliga arbeten kommer utföras inom Åre kommuns gränser.