655548-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vattenreningskemikalier – Svavelvätereducering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSvavelvätereducering
BeskrivningRamavtalet syftar till att hitta en långsiktig och pålitlig leverantör för att reducera nivåerna av svavelväte inom ESEMs avloppssystem.
Intern identifierareUH 24-29
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 24962000 Vattenreningskemikalier
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerella krav
BeskrivningRamavtalet syftar till att tillhandahålla tjänster inom reduktion av svavelväte, med produkten kalciumnitrat CaNO3 45 % lösning, inom avloppsnätet. Tjänsten ska omfatta övervakning, analys och behandling för att minska svavelvätehalter till nivåer som uppfyller gällande miljölagstiftning och hälsoskyddsstandarder.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelPris