655615-2023 - ResultatSverige-Eskilstuna: Banktjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Banktjänster
Referensnummer: UE 23.107
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66110000 Banktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser banktjänster till Eskilstuna kommun och bolag inom kommunkoncernen.
Tjänster inom ramen för uppdraget avser sedvanliga banktjänster för en kommunkoncern innefattande koncernkonto med tillhörande kontostruktur, checkkredit, betalningsförmedling, Internetbank, Swish samt betal- och kreditkort.
Kravspecifikationen innefattar krav för efterfrågade tjänster.
Kontrakt kommer att tecknas med en (1) leverantör under förutsättning att kommunen/kommunbolagen erhåller minst det antalet lämpliga och godtagbara anbud.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66100000 Bank- och investeringstjänster
II.2.4.