Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetsystem Social Välfärd
Referensnummer: Sov 561/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Verksamhetssystem för områdena VO, LSS, IFO som en helhetslösning för hela området Social välfärd
Inledning
Intresserade Leverantörer inbjuds genom denna Ansökningsinbjudan att lämna ansöka om att få ta del av anbudsinfordran och att få lämna anbud på Örebro kommuns, org nr: 212000-1967 (nedan kallad upphandlande myndighet "UM"), upphandling av verksamhetssystem för området Social Välfärd. Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar, som anges i upphandlingsdokumenten. Mer information om UM återfinns på https://www.orebro.se/
Vi ser fram emot er ansökan!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48444100 Faktureringssystem, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen