65568-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Motordrivna rullstolar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Eldrivna rullstolar klass B1
Referensnummer: HMN/220004
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33193121 Motordrivna rullstolar
II.1.4.
Kort beskrivning
Eldrivna rullstolar klass B1, för 7 Regioner. (7-klövern)
Eldrivna rullstolar med motoriserad styrning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 15 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen