Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyrmaskiner
Referensnummer: U-010-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42999100 Industridammsugare
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal gällande Hyrmaskiner för Oskarshamns kommun
Oskarshamns kommun inbjuder till att lämna anbud på hyra av maskiner såsom bland annat vibroplatta, dammsugare, slampump, saxlift, byggstängsel i enlighet med detta förfrågningsunderlag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34928200 Stängsel, 42113161 Avfuktare, 42122000 Pumpar, 42410000 Lyft- och hanteringsutrustning, 42600000 Verktygsmaskiner, 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen