655868-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Kärl
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anskaffning isolerkärl
Referensnummer: 21FMV7189
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39221220 Kärl
II.1.4.
Kort beskrivning
Anskaffning avser kompletteringsanskaffning av befintligt isolerkärl upp till 8000 st isolerkärl under perioden 2022 - 2024. Anskaffningen syftar till att täcka försvarsmaktens behov.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen