Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Dörrforceringssystem För Polismyndigheten och Politiets fellestjenester (Norge)
Referensnummer: A641.527/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44420000 Varor som används för byggnadsändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal avseende dörrforceringssystem för insats och övning som ska tillgodose svenska Polismyndighetens och Politiets fellestjenester (Norge) behov.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 41 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44420000 Varor som används för byggnadsändamål, 44421500 Armerade eller förstärkta dörrar, 44510000 Verktyg, 44511000 Handverktyg, 44512000 Diverse handverktyg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen