Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Genomförandestudie för Gång- och Cykelbro mellan Packhuskajen och Hugo Hammars kaj
Referensnummer: 02634/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att teckna avtal om konsulttjänster för framtagande av en genomförandestudie (GFS) för en öppningsbar gång- och cykelbro mellan Packhuskajen och Hugo Hammars kaj (GC-bron). Genomförandestudien ska klarlägga förutsättningarna så att mål och krav beslutade av kommunfullmäktige kan uppfyllas.
På grund av semesterperiod kommer frågor att besvaras först efter 2022-08-24.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen