Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Atomic Force Microscope (AFM)
Referensnummer: V 2023/1772
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38510000 Mikroskop
II.1.4.
Kort beskrivning
The objective of this procurement is to obtain an Atomic Force Microscope (AFM) for integration with an exisiting inverted optical microscope for life science applications.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38512200 Molekylmikroskop, 38634000 Optiska mikroskop
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen